کارهای بعد از ورود به کانادا (راهنمای کامل برای تازه‌واردان)

کارهای بعد از ورود به کانادا

بلافاصله بعد از اینکه وارد کانادا شدید. قبل از اینکه زندگی جدیدی را شروع کنید باید کارهای مهمی را انجام دهید. این اقدامات در صورتی که شما از ابتدا با اقامت دائم وارد شده‌اید یا با ویزای کاری یا تحصیلی موقت آمده‌اید، متفاوت است.

فهرست مطالب

لحظه ورود به کانادا در فرودگاه

درخواست برای سین نامبر کانادا
کنترل پاسپورت توسط CBSA
آماده کردن مدارک

آماده کردن مدارک

اول از همه باید مدارک خود را در دسترس قرار بدهید. اگر با ویزای توریستی، تحصیلی یا ویزای کاری وارد کانادا شده‌اید این مدارک متفاوت است.

کنترل پاسپورت / بازررسی مهاجرت

بعد از پیاده شدن از هواپیما شما باید مدارک خود را به افسران آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) ارائه دهید. هویت شما نسبت به مدارکی که داده‌اید بررسی می‌شود. به این کار identity check گفته می‌شود.

تکمیل فرم و اظهارنامه‌های گمرکی (custom declaration)

شما باید تمامی وسایلی که همراه خود به کانادا آورده‌اید را در declaration card بیان کنید. بازرسی گمرکی به مقامات کانادایی کمک می‌کند تا از ورود کالاهای غیرقانونی یا خطرناک به این کشور جلوگیری کنند. باید در این مورد صداقت کامل داشته باشید.

فعال کردن PR در صورت داشتن

اگر از همان ابتدا شما با داشتن اقامت دائم وارد خاک کانادا شده‌اید، بعد از اینکه مراحل گمرکی را پشت سر گذاشتید باید وضعیت اقامت دائم خود را active یا فعال کنید. برای این کار باید به دفتر خدمات مرزی کانادا (CBSA) مراجعه کنید.

همراه خود، پاسپورت، تاییدیه اقامت دائم (COPR) و PR خود را داشته باشید. بعد از تایید هویت شما توسط افسر خدمات مرزی کانادا اگر همه چیز درست باشد، افسر تاییدیه اقامت دائم شما را استامپ می‌کند و همانجا برای شما کارت pr صادر می‌شود.

کارهایی که در دو هفته اول حضور در کانادا باید انجام دهید!

حالا که مراحل بالا را انجام دادید و در فرودگاه هیچ مانعی برای ورود شما نبود باید تک تک مراحل زیر را انجام دهید. اقداماتی را که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم در دو هفته اول حضور خود در کانادا باید انجام دهید.

درخواست برای سین نامبر کانادا
درخواست برای دریافت کارت سلامت کانادا
خرید سیم کارت در کانادا یکی از کارهای بعد از ورود به کانادا

درخواست برای سین نامبر کانادا (SIN)

سین نامبر یک شماره نه رقمی است که از طرف دولت فدرال به ساکنین کانادا جهت دسترسی به خدمات دولتی، کار کردن و انجام کارهای اداری داده می شود.

با توجه به نوع اقامتی که دارید می توانید سین نامبر دریافت کنید. برای اقامت های کوتاه مدت سین نامر موقت وجود دارد. برای دریافت سین نامبر به صورت آنلاین به این لینک مراجعه کنید.

درخواست برای دریافت کارت سلامت (Health Card)

به محض رسیدن به کانادا، برای دریافت بیمه سلامت دولتی از طریق وزارت بهداشت استان یا قلمرو خود اقدام کنید. بسته به محل سکونت شما، ممکن است ۳ ماه طول بکشد تا تحت پوشش بیمه قرار بگیرید، اما براساس اطلاعات Canada.ca بهتر است تا زمانی که کارت سلامت دولتی شما صادر شود در این فاصله بیمه خصوصی خریداری کنید.

افرادی که از طریق خرید بیزینس و سایر روش های سرمایه گذاری به کانادا می آیند ممکن است هزینه کارت سلامت را خودشان پرداخت کنند و یا افرادی که به صورت تحصیلی مهاجرت می کنند هزینه کارت سلامت آنها ممکن است مشمول تخفیف شود یا دانشگاه هزینه آن را بپردازد.

افتتاح حساب بانکی

هر چه زودتر یک حساب بانکی باز کنید. بانک‌ها خدمات ویژه‌ای برای افراد تازه وارد در کانادا ارائه می‌دهند. دو نوع اصلی حساب بانکی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید: حساب پس انداز و حساب جاری.

بانک به شما یک کارت عابر بانک (کردیتکارت یا Credit Card) می‌دهد تا به حساب خود در بانک، در یک «دستگاه خودپرداز» یا برای خرید در فروشگاه یا آنلاین دسترسی داشته باشید. اطلاعات بیشتر را در این لینک بخوانید.

خرید سیم‌کارت کانادا و اینترنت

برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده و دسترسی به اینترنت به سیم‌کارت کانادایی نیاز دارید.

نظرات خود را بیان کنید