با PR کانادا، دنیا در دستان شماست!

با pr کانادا به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

با داشتن کارت اقامت دائم کانادا (PR)، فرصت‌های زیادی برای سفرکردن شما به بسیاری از مقاصد سراسر جهان فراهم می‌شود. تفاوتی ندارد که هدف سفر شما، برای کار، دیدار خانواده، دوستان یا گذراندن تعطیلات باشد. برای محقق کردن آرزوی‌تان برای دیدن بسیاری از نقاط جهان، لازم است بدانید با PR کانادا به کدام کشورها می‌توان سفر کرد.

کسانی که شهروندی کانادا یا پاسپورت کانادا را دارند، می‌توانند به 189 کشور در جهان سفر کنند و کسانی که کارت PR کانادا را در دست دارند، می‌توانند به 104 کشور در جهان مهاجرت کنند. در ادامه به معرفی این کشورها به دارندگان پاسپورت یا PR کانادا می‌پردازیم و نکاتی را در مورد سفر به مقاصد محبوبی از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی با این کارت گفته‌ایم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

 با PR کانادا به کدام کشورها بدون ویزا می‌توان سفر کرد؟

محبوب‌ترین مقاصدی که می‌توان با کارت اقامت دائم کانادا سفر کرد، در ادامه نام برده شده‌اند. جلوی هر ویزا محدودیت زمانی اقامت ذکر شده است:

با پاسپورت کانادا به چه کشورهایی بدون ویزا می‌توان رفت؟

محبوب‌ترین مقاصدی که می‌توان با پاسپورت کانادا  بدون ویزا سفر کرد، عبارت‌اند از:

سفر به امریکا با پی ار کانادا امکان‌پذیر است؟

سفر به امریکا با پی ار کانادا

با وجود روابط نزدیک بین کانادا و ایالات متحده، دارندگان کارت اقامت دائم کانادا باید قوانین خاصی را برای ورود به آمریکا رعایت کنند.

الزامات ویزا: برخلاف شهروندان کانادا (دارندگان پاسپورت کانادا) که می‌توانند برای بازدیدهای کوتاه مدت بدون ویزا وارد ایالات متحده شوند، کسانی که pr کانادا را دارند، باید با ویزای B-1/B-2 وارد آمریکا شوند.

دارندگان کارت اقامت دائم کانادا در هنگام سفر به ایالات متحده باید یک کارت اقامت دائم معتبر و یک گذرنامه از کشور تبعیت خود به همراه داشته باشند. کارت اقامت دائم نه تنها برای ورود مجدد به کانادا ضروری است، بلکه هنگام درخواست ویزای ایالات متحده به‌عنوان مدرکی برای وضعیت اقامت شما عمل می‌کند.

ویزای ایالات متحده به‌طور معمول اجازه اقامت تا شش ماه را می‌دهد، اما مدت دقیق توسط افسر CBP در مرز ورود به آمریکا تعیین می‌شود.

سفر به حوزه شینگن با prکانادا امکان پذیر است؟

اگر دارنده کارت پی آر کانادا هستید، باید با ویزای شینگن نوع D (ویزای بلندمدت برای اقامت) یا ویزای توریستی نوع C، به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید، اما با داشتن پاسپورت کانادایی بدون ویزا می‌توانید در این منطقه اقامت داشته باشید. با ارائه مدارک و انجام مصاحبه می‌توانید از سفارت یا کنسولگری یکی از کشورهای حوزه شینگن برای ویزا اقدام کنید. با پی آر کانادا نمی‌توانید بیشتر از 90 روز اقامت داشته باشید.

سخن پایانی

همان طور که در مطلب گفته شد، شهروندان کانادایی یا آن‌هایی که پاسپورت کانادایی دارند، می‌توانند بدون نیاز به ویزا به بسیاری از کشورها، از جمله کشورهای حوزه شینگن سفر کنند. دارندگان کارت pr کانادا، باید ویزای خاصی را برای سفر به کشورهای حوزه شینگن و آمریکا درخواست دهند، اما این افراد می‌توانند به کشورهایی مثل ارمنستان، گرجستان، آرژانتین، عمان و غیره بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

سوالات متداول

به طور کلی، کشورهایی مانند مکزیک، جمهوری دومینیکن و کاستاریکا.

داشتن اقامت دائم کانادا تأثیر قابل توجهی بر درخواست ویزا برای کشورهای غیر حوزه شینگن مانند انگلستان یا ایرلند ندارد. متقاضیان بر اساس ملیت و شرایط فردی خود و نه بر اساس وضعیت اقامت دائم آنها در کانادا، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

کارت اقامت دائم کانادا در درجه اول برای اثبات وضعیت اقامت شما هنگام بازگشت به کانادا استفاده می‌شود. این کارت هیچ امتیاز خاصی را برای سفر به کشورهای خارجی برای شما نخواهد داشت.

نظرات خود را بیان کنید